Spełnij marzenia o obfitym i uniesionym biuście

Powiększenie z podniesieniem piersi (powiększenie piersi i mastopeksja)

Do niedawna byłam zadowolona ze swojego biustu. Nie był bardzo okazały, ale zawsze był kształtny i według mnie atrakcyjny. Nie miałam z jego powodu żadnych kompleksów. Urodziłam dwójkę dzieci, które długo karmiłam naturalnie. Maluchy są już większe i od dłuższego czasu nie potrzebują mleka matki. Moje piersi nie powróciły jednak do dawnego kształtu. Mimo że nie są duże, to jednak opadają, a ich skóra nie jest jędrna. Myślę o delikatnym powiększeniu i podniesieniu biustu. Chciałabym, żeby był atrakcyjny i młodzieńczy, jak sprzed ciąży.

Powiększenie z podniesieniem piersi jest operacją, której celem jest nadanie biustowi wymarzonego przez Pacjentkę preferowanego rozmiaru, młodzieńczego kształtu z naturalnie wypełnionym dekoltem.

Szczegóły zabiegu

Przebieg procedury chirurgicznej oraz czas jej wykonania uzależniony jest od przyjętej metody leczenia. Zwykle w pierwszym etapie wykonywane jest powiększenie piersi implantem. Mastopeksja natomiast zakłada pozostawienie cienkiej blizny wokół otoczki, pionowej blizny pod otoczką, uzupełnionej w przypadku konieczności o bliznę zlokalizowaną w bruździe podpiersiowej. Podniesienie piersi uzyskuje się poprzez modelowanie miąższu z usunięciem zbędnej i zwiotczałej skóry. Fałdy skórne zszywane są warstwowo rozpuszczalnymi lub klasycznymi nićmi chirurgicznymi. 

Piersi uznawane są za jeden z największych atrybutów kobiety. Dlatego też duża grupa przedstawicielek płci pięknej pragnie być posiadaczkami atrakcyjnego biustu, utożsamiając piękno piersi również z ich obfitością. Ale nawet duży biust nigdy nie będzie atrakcyjny i powabny, jeśli otoczy go zwiotczała i zwisająca skóra, a on sam będzie ponad miarę opadał. Dlatego też w celu uzyskania większych, jędrniejszych i naturalnie opadających piersi zabieg powiększenia łączy się często z mastopeksją, czyli z liftingiem biustu. Procedura ta polecana jest Pacjentkom, u których piersi utraciły dawną objętość, a ich skóra przestała być jędrna w wyniku nadmiernego odchudzania, ciąży, karmienia piersią, na skutek zmniejszenia się ilości kolagenu w komórkach, predyspozycji genetycznych czy z powodu menopauzy. W takich przypadkach zabieg zwiększenia wielkości gruczołu piersiowego bez podniesienia nie przyniósłby oczekiwanych rezultatów. Biust po takiej operacji byłby obfitszy, ale nadal opadałby z powodu zwiotczałej i mało sprężystej skóry klatki piersiowej. Zabieg powiększenia z liftingiem piersi jest niezwykle wymagającą procedurą chirurgiczną. Można go wykonać podczas jednej operacji lub przeprowadzić etapowo, rozpoczynając od zwiększenia objętości biustu. Po zabiegu Pacjentka zyskuje większy, kształtny, naturalnie uniesiony i estetycznie wyglądający biust. Jego skóra jest odpowiednio napięta i wyjątkowo jędrna. Piersi wyglądają młodzieńczo. Naturalnie prezentujący się biust sprawia, że kobiety czują się atrakcyjne i piękne.

W ramach mastopeksji istnieje możliwość podniesienia brodawki ku górze i pojawia się sposobność zmniejszenia powierzchni jej otoczki, której wymiary dopasowywane są do wielkości piersi.

Przygotowanie do zabiegu:

Pacjentki planujące lub oczekujące na zabieg proszone są o zapoznanie się z „Przewodnikiem dla Pacjenta – przygotowanie do zabiegu”, który dostępny jest w sekcji PRZEWODNIK.

Zalecenia po zabiegu powiększenia i podniesienia piersi:

  • pobyt w klinice: Pacjentka pozostaje w szpitalu 1-2 dni;
  • opatrunki, odzież specjalna: przez co najmniej 8 tygodni należy nosić ochronny, specjalnie dopasowany biustonosz;
  • ograniczenia ruchowe: po zabiegu Pacjentka powinna leżeć z uniesioną głową i ramionami, przez pierwsze 3 dni po operacji należy leżeć wyłącznie na plecach, przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie wolno podnosić wysoko rąk (najwyżej do poziomu piersi), należy unikać gwałtownych ruchów i skręcania tułowia oraz podnoszenia cięższych przedmiotów, po 2 miesiącach od operacji Pacjentka będzie mogła powrócić do uprawiania sportu, ale tylko za zgodą lekarza i gdy ćwiczenia nie będą powodowały dolegliwości bólowych w okolicach piersi;
  • leki: przyjmowanie leków powinno być uzgodnione z lekarzem prowadzącym, korzystanie z silnych leków przeciwbólowych wymaga szczególnej ostrożności, nie wolno stosować aspiryny oraz innych leków powodujących zaburzenia krzepliwości krwi, zaleca się korzystanie z preparatów zapobiegających powstawaniu twardych i przerośniętych blizn;
  • inne: od drugiego tygodnia po zabiegu wskazane jest wykonywanie masaży piersi, przez co najmniej 3 miesiące nie wolno korzystać z solarium i nie można się opalać, nie wskazane jest też korzystanie z sauny;
  • wizyty kontrolne: Pacjentka zobowiązana jest do przyjścia na ustalone indywidualnie z lekarzem wizyty kontrolne.

O szczegółowych zaleceniach pozabiegowych Pacjentka będzie poinformowana w klinice.

Więcej

Najczęściej zadawane pytania:

Jest nią Pacjentka, która nie jest zadowolona z wielkości swojego biustu, a także borykająca się z problemem nieelastycznej skóry w tym obszarze oraz z kompleksem opadających gruczołów piersiowych.

Pierwsze rezultaty zabiegu będzie można ocenić po zdjęciu opatrunku, ale przez kilka dni, a nawet tygodni po operacji piersi są zazwyczaj opuchnięte. Po zejściu opuchlizny Pacjentka będzie mogła cieszyć się pięknym i kształtnym biustem.

Pacjentki mogą cieszyć się pięknym biustem latami, jednakże rezultaty operacji powiększenia z podniesieniem piersi nie są trwałe i poddają się upływającemu czasowi. Naturalne i nieuniknione procesy zachodzące z wiekiem w organizmie człowieka spowodują, że skóra będzie powoli traciła swoją jędrność i z czasem nie będzie w stanie utrzymać biustu w pierwotnym położeniu, zwłaszcza obszerniejszego. Po kilku latach może okazać się, że będzie należało wykonać kolejną operację w celu utrzymania estetycznego rezultatu zabiegu, ale obejmującą mniejszy zakres korekcji.

Przesadnie powiększony biust może oczywiście być powodem nadmiernego rozciągania tkanek wokół niego. Dlatego podczas konsultacji wstępnej lekarz specjalista, po wysłuchaniu oczekiwań Pacjentki, zaproponuje rozmiar piersi, który pozwoli długo utrzymać rezultaty operacji, w tym jędrną i elastyczną skórę.

Jeśli Pacjentka jest zadowolona z wielkości swojego biustu i chciałaby skorygować wyłącznie jego opadanie, to można skupić się tylko na jego podniesieniu. Biust będzie wyglądał atrakcyjniej, a piersi będą pełniejsze w dekolcie.

Panie ze zbyt obfitym biustem, które marzą o mniejszych, naturalnie uniesionych piersiach, mogą skorzystać z mammoplastyki redukcyjnej połączonej z mastopeksją.

O tym czy powiększenie piersi będzie wykonane jednocześnie z ich liftingiem, Pacjentka zdecyduje razem z lekarzem podczas konsultacji, po przedstawieniu indywidualnych preferencji Zainteresowanej oraz po analizie anatomii piersi. Natomiast jeśli skóra biustu jest elastyczna i jędrna, to zabieg powiększenia nie będzie rozszerzony o procedurę podniesienia. Z czasem piersi, zwłaszcza te obfite i ciężkie, mogą zacząć opadać i konieczny będzie ich lifting.

Implanty piersi nie powinny być przeszkodą w wykonywaniu mammografii. Nie utrudniają wykonania obrazów diagnostycznych i nie wpływają na powstanie niechcianych artefaktów. Jednakże przed badaniem należy poinformować technika o wszczepionych protezach piersi. Każdej naszej Pacjentce zalecamy profilaktyczne badania diagnostyczne tej okolicy ciała.

Zabiegi powiększenia piersi nie są łączone z podwyższonym ryzykiem pojawienia się zmian nowotworowych, także w obrębie klatki piersiowej. Prawdopodobieństwo wystąpienia chorób onkologicznych zwiększa się, gdy Pacjentka obciążona jest genetycznie, jest nosicielką zmutowanych genów czy prowadzi niehigieniczny tryb życia. Niezależnie od wielkości piersi i od zabiegów, którym zostały poddane, biust powinien być regularnie badany, aby ewentualne zmiany w ich obrazie zostały szybko wykryte i poddane leczeniu.

Zasadniczo zabiegi te nie powinny negatywnie wpłynąć na możliwość karmienia piersią. Jednakże Pacjentki planujące powiększenie biustu, które chciałyby zajść w ciążę i karmić piersią, powinny poinformować o tym chirurga plastycznego. W takim przypadku lekarz zaproponuje umiejscowienie implantu pod mięśniem piersiowym, a nie bezpośrednio pod gruczołem. Ta lokalizacja będzie korzystniejsza dla przyszłych mam. Proszę pamiętać także, że biust kobiet karmiących zmienia swoją objętość, co może przyczynić się do rozciągnięcia jego skóry, a w następstwie spowoduje opadanie piersi.

Informacje o zabiegu:

Czas trwania zabiegu

2-3 h

Znieczulenie  

ogólne

Pobyt w klinice 

1-2 dni 

Zdjęcie szwów 

14 dni po zabiegu

Efekt zabiegu 

długotrwały

Przeciwwskazania 

ciąża lub karmienie piersią, problemy z nadciśnieniem/ cukrzycą, choroby nowotworowe piersi

Ekspert

Poznaj bliżej
naszego Eksperta

Sprawdź