Odzyskaj radość i komfort współżycia

Ginekologia estetyczna

Zabiegi przywracające estetykę miejsc intymnych oraz przyjemność z życia seksualnego

Zmiany, jakie zachodzą w pochwie w trakcie porodu lub podczas menopauzy mogą obniżać przyjemność z życia seksualnego, a także mieć negatywny wpływ na samoocenę kobiety. W takich przypadkach z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna oferująca szereg różnych zabiegów. Z jej zalet korzystają również pacjentki, które mają problem z nietrzymaniem moczu, a także zmagają się z problemami wynikającymi z nieprawidłowościami natury anatomicznej.

Z jakich zabiegów mogą skorzystać kobiety w naszej Klinice?

Ginekologia estetyczna oferuje kobietom szereg zabiegów, wśród których można wymienić, m.in.:

  • Labioplastyka (redukcja przerośniętych lub częściowo zrośniętych warg sromowych mniejszych i/lub większych),
  • Hymenoplastyka (rekonstrukcja błony dziewiczej)

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych, to zabieg, który wykonywany jest w celu modelowania, a także zmniejszania warg sromowych. Ma to to znaczenie nie tylko jeśli chodzi o aspekt estetyczny. Niesymetryczny lub zbyt duży rozmiar warg sromowych może obniżać jakość życia codziennego, utrudniać uprawianie niektórych sportów, a także ma negatywny wpływ na aktywność seksualną. Istnieje kilka technik chirurgicznych, dające możliwości dopasowania do indywidualnej sytuacji, a spośród nich najczęściej stosowanymi jest procedura modelowania i klinowa. Procedura modelowania zapewnia wygląd najbardziej zbliżony do naturalnego i dzięki temu jest również najczęściej stosowana. Nadmiar części warg sromowych mniejszych jest usuwany i zszywany tak, aby był symetryczny z wargami sromowymi większymi. W procedurze klinowej nadmiar tkanek jest usuwany z najgrubszej części warg sromowych mniejszych. Zabieg ten nadaje pochwie naturalny wygląd również po operacji, jednakże zachowując pomarszczone brzegi.

Pozostałe znane zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej

  • Lifting krocza,
  • Laserowa plastyka pochwy,
  • Clitoroplastyka (tj. plastyka łechtaczki)

Lifting krocza to zabieg, którego celem jest zmniejszenie wejścia do pochwy- jego nadmierne rozszerzenie może być spowodowane naturalnym porodem, nacięciem oraz szyciem krocza. Podczas zabiegu lekarz zwęża rozluźnioną tkankę mięśniową. Drugi z wymienionych zabiegów, czyli laserowa plastyka pochwy dedykowany jest przede wszystkim pacjentkom w okresie postmenopauzalnym. Zmiany hormonalne jakie następują w ich organizmie, przyczyniają się do obniżenia napięcia ścian pochwy (VRS, czyli zespół rozluźnienia pochwy). Tym samym zmniejsza się poziom przyjemności odczuwanej podczas współżycia. Zabieg laserowej plastyki pochwy polega na stymulacji syntezy kolagenu w błonie śluzowej pochwy przy użyciu lasera. Należy podkreślić, że ma on charakter nieinwazyjny i jest bezbolesny. Kolejny z wymienionych zabiegów – clitoroplastyka, czyli plastyka łechtaczki polega na odsłonięciu górnej części łechtaczki zakrytej fałdami skórnymi. Na jej wykonanie decydują się, m.in. pacjentki chcące zwiększyć doznania seksualne.

Niewątpliwą zaletą zabiegów wykonywanych w ramach ginekologii estetycznej jest fakt, że większość z nich jest bezbolesna oraz charakteryzuje się małym stopniem inwazyjności. Okres rekonwalescencji nie trwa długo, dzięki czemu pacjentki w krótkim czasie mogą wrócić do codziennych aktywności. Jest to niewątpliwą zaletą biorąc pod uwagę fakt, że ich wykonanie pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwości, może poprawić samopoczucie, a także zwiększyć przyjemność odczuwaną podczas współżycia.